KARTPLANET - CZ-KAR-06
2020-07-09
KARTPLANET

Summer Endurance Cup #1

Date

2020-07-09

Category

Endurance CUP

Kart model

SODI RT8 - GX 270cc

Country

Czech Republic

City

Prague

Price

2 500,00 CZK

Details

Track typeOutdoor
Length 2 Hours
+10 bonus points
Preregistered14 / 15
Deadline for preregistration2020-07-08
Ballast weightYes
ReferenceCZ-KAR-06-40181

Timing

Harmonogram (CZ)​​​*


  • SEC:


    • 18:00 - 18:30 Rozprava + Rozdělení kvalifikace

    • 18:40 - 19:20 Kvalifikace

    • 19:30             Start závodu (délka 2h)

    • 21:30             Cíl závodu

    • 22:00             Vyhlášení vítězů





  •  


Schedule (EN)*
 

  • SEC:
     

    • 18:00 - 18:30 Briefing + Order of qualifying

    • 18:40 - 19:20 Qualifying

    • 19:30             Start of the race (lenght 2h)

    • 21:30             Finish of the race

    • 22:00             Podium ceremony




Comments

Registrace / Registrationhttps://forms.gle/Hr3ehqjoqiZ72V6M7

Informace (CZ)


  • Minimální váha jezdce vč. vybavení: 85kg

  • Maximální počet týmů: 15

  • Minimální počet jezdců v týmu: 2

  • Maximální počet jezdců v týmu: 4

  • Verze tratě: Normal

  • Typ pneumatik: BEBA Race Runner BEV



  • Kvalifikace (formát):


    • Týmy si zvolí jezdce, který se zúčastní kvalifikace.

    • Na start závodu může nastoupit jiný jezdec, než ten, který se účastní kvalifikace.

    • Kvalifikace se bude konat na jedné indentické motokáře.

    • Týmy se na motokáře vystřídají vždy po jednom měřeném kole dle pořadí, které bude určeno při rozpravě.

    • Startovní rošt bude seřazen dle nejlepších dosažených časů jednotlivých zástupců týmů v pořadí od nejrychlejšího po nejpomalejšího.





  • Závod (formát).


    • Start závodu: LeMans nebo letmý - rozhodnuto bude na rozpravě

    • Délka závodu: 120min

    • Penalizace: Stop&Go s variabilní délkou. Uděleno v průběhu závodu. Konkrétní tresty budou prezentovány během rozpravy.

    • Minimální celková doba jízdy jednoho jezdce: 30min

    • Během závodu proběhnou 3 výměny motokár (v 25., 55. a 85. minutě závodu).

    • Při výměně motokár není povinnost střídat jezdce.

    • Při každém zajetí do prostoru boxů/depa je povinnost ZASTAVIT motokáru ve výseči, která je vyznačena pomocí kuželů a znaků na asfaltu.

    • Během střídání motokáry musí mít hodnota celého kola, včetně zmíněných zastávek, minimálně 75s

    • Závod bude po 120 minutách ukončen šachovnicovou vlajkou.

    • Vítězným týmem se stává ten, jenž za 120min ujede nejvyšší počet kol.



    •  





  • Vyhlášení vítězů


    • Vyhlášeni nejlepších tří týmů závodu.





  •  


Information (EN)
 


  • Minimal weight of each driver incl. race gear: 85kg

  • Maximum number of teams: 15

  • Minimum number of drivers in team: 2

  • Maximum number of drivers in team: 4

  • Track version: Normal

  • Tyre compound: BEBA Race Runner BEV

  • Qualifying (format)


    • Each team will decide which driver takes part in qualifying.

    • Race itself can be started by different driver.

    • Qualifying will happen on one kart.

    • Teams will pass the kart to next team after one timed lap. Order of the teams driving the kart will be made during briefing.

    • Starting grid will be ordered from fastest to slowest lap times archieved in qualifying.





  • Race (format)


    • Start type: Le Mans or rolling - will be decided during briefing.

    • Race lenght: 120min

    • Penalties: Various lenght of Stop&Go penalties during the race. Exact amounts explained during briefing.

    • Minimum total driving time for each driver: 30min

    • There are going to be 3 kart changes during the race (starting in 25th, 55th and 85th minute of the race)

    • It is not mandatory to change drivers during those changes.

    • Every time when entering the pits, the kart has to be STOPPED in highlighted place which is located on the pit entry.

    • During kart changes the minimal time of complete lap has to be 75s.

    • The race will be ended after 120 minutes with chequered flag.

    • Team with the highest count of laps made during those 120min wins the race.



    •  





  • ​Podium ceremony


    • Best 3 teams of the race



    •  




15 Results

KartPlanet RT II.


Winner

KartPlanet RT II.

Czech Republic

Nebeský Richard - Czech Republic Štrébl Marek - Czech Republic
KartPlanet RT


2nd

KartPlanet RT

Czech Republic

Doležal Petr - Czech Republic Vrána Mates - Czech Republic
Idefix Racing


3rd

Idefix Racing

Czech Republic

Birchard Thomas - United States Krejčí Václav - Czech Republic